Kadra

Share Button

Studio Gitary skupia przyjaciół, zawodowych muzyków, pasjonatów, których łączy misja kształcenia młodych muzyków. Zarówno dla kadry, jak i dla uczniów Studio Gitary jest miejscem magicznym. Tu wymieniamy się pozytywną energię, doświadczeniami, ideami, osobistymi przemyśleniami i newsami.

Celem kształcenia młodych muzyków w Studio Gitary – oprócz warsztatu, techniki, teorii – jest przede wszystkim wyzwolenie wyobraźni i kreatywności w tworzeniu własnej muzyki, poszukiwaniu własnych dźwięków i tworzeniu własnej muzycznej krainy.

ChlopakiZKalendarza004

Grzegorz Kluczyński

Już w szkole podstawowej wykazywał zainteresowanie muzyką.
W wieku 14 lat dostał od rodziców swoją pierwszą, upragnioną gitarę i od tej chwili zaczęła się rozwijać jego pasja.
W szkole średniej założył z przyjaciółmi funkowy zespół That’s it. W międzyczasie grał z jazzowym zespołem Orange Quartet. Następnie nawiązał współpracę z muzykami zespołu Kasa Chorych przez, których został zaproszony do jazzowego zespołu Paka McKwaka oraz bluesowego Clapton’s Brothers.
Do 2012 roku był członkiem legendarnego polskiego zespołu blues-rockowego Kasa Chorych.
Bogate doświadczenia gromadzone przez lata pracy pedagogicznej i scenicznej owocują w najnowszym przedsięwzięciu Grzegorza Kluczyńskiego jakim jest Studio Gitary. Muzyk stworzył autorski program nauczania z własnymi podręcznikami, na podstawie których prowadzi kursy gry na gitarze.

czytaj więcej…

 21390550_1615412231830264_1320433707_o

Dorota Pietraszuk-Kalinowska

Dorota Pietraszuk-Kalinowska- absolwentka studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku,  obecnie studentka  wokalistyki jazzowej  na Akademii Muzycznej w Gdańsku.  Brała udział w warsztatach wokalnych  prowadzonych przez Mietka Szcześniaka, Grażynę Łobaczewską, Elżbietę Zapendowską, Dorotę Miśkiewicz, Janusza Szroma. Posiada doświadczenie w pracy studyjnej m.in płyta rapera Michała Ciruka Pocztówki z miasta B., saksofonisty Kamila Skorupskiego Questions for tonight, Scholi Adonai Ocaliłeś Mnie.

 

 15235802_1808845152666756_8129375003276584602_o

Maciek Niedzielko

Moja fascynacja perkusją zaczęła  kiedy miałem  9-10 lat. Przypadkiem trafiłem  na próbę  zespołu  Papa Dance w legendarnym domu kultury „Karuzela” w Warszawie. Były  to lata 80′-te i o zestawie  mogłem wtedy pomażyć.
Na perkusji zacząłem  się  uczyć  grając w bluesowym zespole „Fru” mając 17 lat. Później  przewijałem się  przez różne  zespoły(funky,jazz,rock,blues,country a nawet szanty) co czyni mnie po trochu  uniwersalnym. Swoją grę opieram głównie  na brzmieniu  oraz improwizacji dzięki  czemu granie na np. Jam-session jest czystą przyjemnością.

 

 _DSC8791

Irek Korolczuk

Muzykowanie rozpoczął w białostockich klubach studenckich Feniks i Herkulesy. Pierwsza praca zawodowa miała miejsce w Estradzie Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Następnie w Polskim Stowarzyszeniu Jazzowym w Warszawie,często angażowany jako muzyk studyjny. Poczym grał w wielu krajach Europy zatrudniony przez Polską Agencję Artystyczną „Pagart”. Zespoły : Mezon,Uniwersum,Kasa Chorych,Terno,Kwintet Mieczysława Mazura. Big Band Wojciecha Zielińskiego,Zespół Elżbiety Wojnowskiej.

czytaj więcej…

 IMG_0879

Marcin Jadczak

Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina wydział Instrumentalno – Pedagogiczny w Białymstoku w klasie perkusji prof. Henryka Mikołajczyka. Obecnie perkusista Opery i Filharmonii Podlaskiej Europejskie Centrum Sztuki  w Białymstoku. Pracował jako nauczyciel w Szkole Muzycznej im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach oraz Szkole Muzycznej w Bielsku Podlaskim. Stałe współpracuje z wieloma orkiestrami oraz instytucjami między innymi: Suwalska Orkiestra Kameralna, Radomska Orkiestra Kameralna, Fundacja Avangart, Studium Wokalno Aktorskie w Białymstoku, Chór Dziecięcy Opery i Filharmonii Podlaskiej. Brał udział w wielu warsztatach perkusyjnych oraz festiwalach w szczególności Festiwal Perkusyjny Cross Drumming. Brał udział w spektaklach, do najbardziej znanych należą: „Zemsta nietoperza”, „Skrzypek na dachu”, „Upiór w Operze”. Współpracował z wieloma artystami, między innymi Krzysztof Herdzin, Paweł Kotła, Mieczysław Szcześniak, Grażyna Brodzińska, Małgorzata Walewska oraz wielu innych. Współpracował również zespołami: Kapela ze Wsi Warszawa, DeMono, Klezmafour.

 

IMG_1438

Karol Sypytkowski

Kontrabasista, gitarzysta basowy.  Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie filia w Białymstoku w klasie kontrabasu prof. Leszka Sokołowskiego, oraz Instytutu Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kontrabasu Michała Barańskiego. Współpracował takimi zespołami jak: WEM, Modern groove, Draft, Sarakina (płyta „Junctions” w 2005 r.).  Rozwijał swoje umiejętności biorąc udział w warsztatach jazzowych pod okiem takich muzyków, jak Jacek Niedziela, Piotr Wojtasik, Marcin Jahr, czy Aleksander Mazur. Uczestniczy w takich projektach muzycznych jak: DeMorela, Projekt Zimne Dranie, Kamil Skorupski Band, i wielu innych jako muzyk sesyjny. Współpracuje z teatrem szkolnym Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza Wydział Sztuki Lalkarskiej  a także Policealnym Studium Wokalno-Aktorskim w Białymstoku.

czytaj więcej…

michal 

Michał Kalinowski

Michał Kalinowski- obecnie student Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina (saksofon klasyczny, klasa Aliny Mleczko) oraz Państwowego Studium Jazzowego im. H. Majewskiego w Warszawie (saksofon jazzowy, klasa Michała Kulentego oraz Łukasza Poprawskiego ). Grał w zespołach prowadzonych przez : Zbigniewa Namysłowskiego (Namysłowski Super Band), Ryszarda Borowskiego ( Big band Akwarium), Roberta Majewskiego. Zarejestrował partię saksofonu na kilku płytach m.in. „The Funk to Change”- KEN LEE , „Ocaliłeś Mnie”- Schola Adonai. Uczestnik międzynarodowych i krajowych warsztatów które prowadzili m.in. Jerry Bergonzi, Bob Reynolds (Snarky Puppy), Greg Osby, Alex Terrier, Ari Roland, Bronisław Suchanek, Łukasz Ojdana. Jego główne zainteresowania muzyczne to : jazz, fusion, funk, soul, r’n’b, latin jazz.

 

 _DSC8802-3

 Adam Radziszewski

Przygodę z graniem zacząłem w wieku 17 lat, przez ten czas przewinąłem się przez mnóstwo kapel i rożnych stylów muzycznych, jednakże dominującym był rock-metal i wszelkie jego odmiany. Do swoich sukcesów mogę zaliczyć nagranie i oficjalne wydanie płyt z zespołem Via Mistica, zagraliśmy też parę tras po Polsce jako support dla zespołu Closterkeller. Poza ciężkimi brzmieniami udało mi się też nagrać okolicznościową płytę gospel z chórem Politechniki Białostockiej z okazji jubileuszu 30 lecia działalności artystycznej. Staram się być muzykiem uniwersalnym także nie obce jest mi gra na dwie stopy jak i bardziej bluesowe czy popowe rytmy. Lubię uczyć i największą radość sprawia mi jak uczniowie pokonują swe bariery, dostrzegają u siebie wcześniej ukryte możliwości i zarówno dla nich jak i dla mnie jest to źródłem satysfakcji.

czytaj więcej…

 

Paweł Tarasiuk

Od 7 roku życia interesuje się muzyką, a szczególnie gitarą. Ukończył II stopnie szkoły muzycznej. Podczas szkolnej edukacji brał udział w licznych koncertach oraz zdobył laury na wielu prestiżowych konkursach gitarowych. Jego zamiłowanie do gitary trwa do dziś – jest studentem UMFC Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego. W wolnym czasie gra również na gitarze elektrycznej w folk rockowym zespole Niemoralna Propozycja, który tworzy wraz z przyjaciolmi od 2016 roku. Udziela się również jako muzyk sesyjny i studyjny.